Δελτία τύπου

  • 3η μέρα του Κυπέλλου Ακρόπολις (08.03.2020)

    Στο γύρο των «16» σταμάτησε η προσπάθεια

    Read more ...  
  • Χάλκινο μετάλλιο για την Γκουντούρα στο "Κύπελλο Ακρόπολις" (07.03.2020)

    Το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο κύπελλο Σπάθης Γυναικών Read more ...  

  • Στις 32 του Κυπέλλου Ακρόπολις η Γκουντούρα (07.03.2020)

    Με ιδιαίτερη ευκολία πήρε την πρόκριση στις «32» του Παγκοσμίου κυπέλλου ξιφασκίας με την ονομασία Κύπελλο Ακρόπολις στη Σπάθη Γυναικών η Δώρα Γκουντούρα.

    Read more ...  
  • Εντυπωσιακό ξεκίνημα για το "Κύπελλο Ακρόπολις" (06.03.2020)

    Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε το Παγκόσμιο Κύπελλο ξιφασκίας με την ονομασία "Κύπελλο Ακρόπολις" στη Σπάθη Γυναικών

    Read more ...  

Ολοκληρώθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι αγώνες του Κυπέλλου «Χρήστος Ζαλοκώστας» στο όπλο του ξίφους μονομαχίας εφήβων – νεανίδων καθώς και το Κύπελλο Παμπαίδων – Παγκορασίδων επίσης στο ξίφος μονομαχίας που πραγματοποιήθηκαν στα Ιωάννινα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

Ξίφος Μονομαχίας Νέων : στην πρώτη θέση Γρηγοριάδης Ιωάννης/ΑΛ Μεσσαράς, ο οποίος με σκορ 15/10 νίκησε τον Νερατζάκη Μάριο/ΟΣ Αμαρουσίου, 3οι.: Χατζηγεωργίου Νικόλαος/ΑΛ Μεσσαράς, Ρασπόπτσης Ευάγγελος/ΟΞ Φλώρινας (47 συμμετοχές) . U 13 : νικητής αναδείχθηκε ο Θεοδωρόπουλος Παναγιώτης/Αρίστων, με σκορ 10/1, στη 2η θέση : Πασσιάς Νικόλαος/ΑΑ Ιωαννίνων, 3οι.Μελινγκιώτης Μάριος/ΠΑΣ Γιάννινα, Κουτσοβίτης Ιωάννης/Λ.Ξ. Θες/κης (53 συμμετοχές). U 10 : 1. Αντωνίου Αντώνιος-Μιχαήλ/Ιριδα με σκορ 10/2, στη δεύτερη θέση Γεωργούλα Ιωάννης/ΠΑΣ Γιάννινα, 3οι.Ακριτίδης Πέτρος/Ξιφομάχος, Αβραμέας Αριστείδης/Ιριδα (24 συμμετοχές).

Ξίφος Μονομαχίας Νεανίδων  : Νικήτρια αναδείχθηκε η Ροδοπούλου Νεφέλη/Ιριδα με σκορ 15/11 τη συναθλήτρια της Ευρυδίκη Κολέτσου, 3ες.Μουρίκη Αργυρένια/Οδυσσέας Χαλανδρίου, Ταρενίδου Αφροδίτη/ΟΞ Φλώρινας (51 αθλήτριες). U 13 : 1.Μπίνα Φωτεινή/ΟΞ Φλώρινας με σκορ 10/8 την συναθλήτρια της Τράτση Βασιλική, 3ες : Καραούσογλου Ιωάννα-Ιόλη/Οδυσσέας Χαλανδρίου, Βασιλάκη Μαρία/Ιριδα (40 συμμετοχές).    U 10 : 1.Θεοδωροπούλου Κων/να/Αρίστων με σκορ 10/9 τη Χρηστέα Χαρά/ΠΑΣ Γιάννινα, 3ες : Στεργιούλα Νικολέτα/ΟΞ Φλώρινας, Γκέκα Μαρία-Γεωργία/Θησέας Ηρακλείου (21 συμμετοχές).

Νίκησε με το σπαθί σου

nikise me to spathi sou

Copyright © 2020 Ελληνικής Ομοσπονδίας Ξιφασκίας. All Right Reserved.
Developed By infolib