Στις 25 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τα ατομικά αγωνίσματα της ξιφασκίας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού και η Δώρα Γκουντούρα έμαθε την πρώτη της αντίπαλο.
Read more ...Ο Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ξιφασκίας, Ιωάννης Λιγνός, βρέθηκετο πρωί στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» για να ξεπροβοδίσει και να δώσει τις ευχές στο δίδυμο των Γκουντούρα και Δελενίκα που αναχώρησαν σήμερα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.
Read more ...Η Δώρα Γκουντούρα θα αναχωρήσει αύριο το πρωί για το Παρίσι με το τσάρτερ που θα μεταφέρει την πλειονότητα της Ολυμπιακής ομάδας στην Πόλη του Φωτός.
Read more ...Η Παγκόσμια Ομοσπονδία Ξιφασκίας έβγαλε Δελτίο Τύπου με τις αθλήτριες που διεκδικούν θέση στο Ολυμπιακό βάθρο στη σπάθη γυναικών και η Δώρα Γκουντούρα είναι ανάμεσά τους.
Read more ...