Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν

οι αγώνες στο Κύπελλο Νέων Ανδρών Νέων Γυναικών (ξίφος ασκήσεως) καθώς και το Κύπελλο Χειμώνα.
Συγκεκριμένα στο ξίφος ασκήσεως Ανδρών ο Ραφαήλ Σούλιος(ΑΟΞ Αιγάλεω) επιβλήθηκε στον τελικό του Δαμιανού Μαυρίδη (ΑΟΞ Αιγάλεω) με σκορ 15/10. Την τρίτη θέση κατέκτησαν οι Γιάννος Ρίζος (ΑΟΞ Αιγάλεω) & Δημήτρης Παναγόπουλος (Πανελλήνιος ΓΣ). Αγωνίστηκαν 43 αθλητές.
Στο ξίφος ασκήσεως Γυναικών η Μαρία Χαλδαίου (ΑΟΞ Αιγάλεω) επικράτησε στον τελικό της Πηνελόπης Γεροσίδερη (Ο.Ξ.Φ) με σκορ 15/0. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν η Ευαγγελία Χαϊτογλου (ΑΟΞ Αιγάλεω) & Βασιλική Μέκρα (Ιριδα). Συμμετείχαν 31 αθλήτριες.

Στο Κύπελλο Ελλάδος (σπάθη) στους Άνδρες όπου συμμετείχαν 47 αθλητές το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Ευάγγελος Μπούκας (Περσέας). Στον τελικό επιβλήθηκε με 15/10 του Μάριου Γιακουμάτου (Ηλυσιακός). Τρίτοι αναδείχθηκαν οι Γεώργιος Τσουρούτας (Ο.Σ.Φ.Π) και Ιάσονας Αριανούτσος (Π.Γ.Σ). Στις γυναίκες η Δέσποινα Γεωργιάδου επικράτησε με σκορ 15/13 στην Θεοδώρα Γκουντούρα (Α.Ε.Κ), την τρίτη θέση κατέκτησαν η Δέσποινα Κωνσταντακοπούλου (Ε.Γ.Σ) & Μαρίνα Παϊζη (Βικτώρια). Έλαβαν μέρος 37 αθλήτριες.

Διπλή εκπροσώπηση στο εξωτερικό

• Στο Κανκούν/Μεξικό η Μαρία Παπαδοπούλου (ΟΞΙΦ) συμμετείχε στο Παγκόσμιο Κύπελλο Ξίφους Ασκήσεως όπου και κατέλαβε την 108 θέση (118 αθλήτριες).
  • Στο Μάντσεστερ/Αγγλία η αθλήτρια του ΑΟΞΑ Μαρίνα Πεδιαδιτάκη έλαβε μέρος στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ξίφους Ασκήσεως Νεανίδων όπου κατέκτησε την 34η θέση (114 αθλήτριες).