Με πλούσιο θέαμα, πολλές συμμετοχές και πολύωρη αγωνιστική δράση ολοκληρώθηκε το Κύπελλο Εφήβων – Νεανίδων στο ξίφος μονομαχίας που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ.
Στους έφηβους νικητής αναδείχθηκε ο Φίλιππος Γκώγκος/ ΟΞ Φλώρινας με σκορ 15-12 στον τελικό τον Θεόδωρο Αβραμίδη/ΜΑ Κορδελιού, 3οι.Ιωάννης Κεσκινίδης, Ιωάννης Μαρκόπουλος αθλητές και οι δύο του ΟΣ Αμαρουσίου (67 αθλητές) .

Στις νεάνιδες την πρώτη θέση κατέκτησε η Νεφέλη Ροδοπούλου/Ιριδα με 15-7 στον τελικό την Μαγδαληνή Αντωνιάδου/ΑΣ Ξιφομάχος, 3ες. Ευρυδίκη Κολέτσου, Αγγελική Σιαφάκα αθλήτριες του ΓΣ Καρδιανή (60 αθλήτριες).

Στο Ντορμάγκεν/Γερμανία όπου πραγματοποιήθηκε το Κύπελλο Κόσμου στη σπάθη νέων ανδρών – νέων γυναικών οι αθλητές μας κατέλαβαν τις αντίστοιχες θέσεις  : Ασημίνα Γκιώνη 42η, Καλλιόπη Καλουτά 54η, Αννίκα Τσαπατσάρη 106η, Δημήτριος - Δήμος Τεντόμας 147ος, Σπύρος Κρούσκος 168ος.
Στο Καμπρίς/Γαλλία στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ξίφους Ασκήσεως Εφήβων-Νεανίδων : Ηλίας Γιάννος-Ρίζος 101ος, Γεώργιος Καμπανιάρης 124ος, Πηνελόπη Γεροσίδερη 159η, Αντωνία Απιδοπούλου 166η, Γεώργιος Μανωλίκας 166ος, Επαμεινώνδας Αποστολόπουλος 179ος, Κων/νος Φουντουλάκης 181ος, Δημήτρης Σαχινίδης 210ος, Κων/νος Τερτίπης 212ος, Άγγελος Βερβέρης 223ος.