Με πλούσιο θέαμα, πολλές συμμετοχές και πολύωρη αγωνιστική δράση ολοκληρώθηκε το Κύπελλο Νέων Ανδρών – Γυναικών στη σπάθη που πραγματοποιήθηκε στο ΟΑΚΑ.
Συγκεκριμένα στους άντρες νικητής αναδείχθηκε ο Ιάσονας Αριανούτσος/ Π.Γ.Σ με σκορ 15/12 στον τελικό τον Ευάγγελο Καλομοίρη/Α.Ε.Κ, 3οι.Νίκος Χατζόπουλος & Ιάσονας Κοντοχρήστος και οι δύο αθλητές του Απόλλωνα Βριλησσίων (56 αθλητές). Στα ομαδικά (9 ομάδες) : 1. ΑΕΚ (Φραγκοζίδης-Κοντοειδής-Αλιφραγκής-Καλομοίρης) 45/28 στον τελικό τον Περσέα, 3η θέση Κωστέας-Γείτονας.
Στις γυναίκες την πρώτη θέση κατέκτησε η Καλλιόπη Καλούτα με 15/12 στον τελικό την Ασημίνα Γκιώνη/Περσέας, 3ες. Αννα Δούκα/Π.Γ.Σ, Δήμητρα-Λυδία Μποϊδάνη/Α.Ε.Κ (35 αθλήτριες). Στα ομαδικά (6 ομάδες) 1. Α.Ε.Κ (Μαυρικάκη, Μποϊδάνη Δ., Μπουρδούκη, Ψωφάκη Α.) 45/34 στον τελικό τον Απόλλωνα Βριλησσίων, 3η θέση Θησέας Ηρακλείου.
Στη Βαρσοβία/Πολωνία όπου πραγματοποιήθηκε το Παγκόσμιο Κύπελλο στη σπάθη Ανδρών οι αθλητές μας κατέλαβαν τις αντίστοιχες θέσεις : Δημήτρης Καφαταρίδης 146ος, Ευάγγελος Μπούκας 167ος Μάριος Γιακουμάτος 173ος (202 συμμετοχές).
Στο Ισραήλ στους αγώνες satellite στο ξίφος μονομαχίας : Νικόλαος Κατσίνης 39ος, Σταμάτης Κουτσουφλάκης 40ος (47 συμμετοχές).
Στη Βαρκελώνη/Ισπανία στους αγώνες satellite στο ξίφος ασκήσεως Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου 17η (75 αθλήτριες), Νίκος Κοντοχριστόπουλος 38ος (102 αθλητές).